Dyplom z tworzyw sztucznych
Janina Blikowska
Recykling, przetwórstwo tworzyw polimerowych, inżynieria materiałowa – to tylko niektóre specjalności studiów na uczelniach technicznych, których absolwenci trafiają potem do firm związanych z produkcją i odzyskiwaniem opakowań. Chętnych na studia dziennie nie brakuje.
Na politechnikach i uniwersytetach technicznych w całym kraju można znaleźć kierunki i specjalności, na których kształceni są przyszli spece od tworzyw sztucznych i opakowań. Coraz więcej młodych ludzi wybiera studia w tym kierunku, bo nie ma potem większych trudności w znalezieniu pracy.
Technologie tworzyw i szkła
Na Politechnice Gdańskiej na międzywydziałowym kierunku studiów inżynieria materiałowa kształceni są specjaliści, którzy osiągają znajomość technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, metali, ceramiki i szkła, a więc i opakowań. – Rocznie studiuje tam ok. 70 osób – informuje dr hab. inż. Józef Haponiuk, kierownik Katedry Technologii Polimerów na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Dodaje, że poza tym na Wydziale Chemicznym w Katedrze Technologii Polimerów politechnika kształci specjalistów z dziedziny tworzyw sztucznych wywodzących się z dwóch kierunków studiów. Pierwszym z nich jest Inżynieria materiałowa, specjalność inżynieria materiałów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta