Chorych droga przez mękę
Osoby, które mają świadectwo ZUS o trwałej niezdolności do pracy, nie są niepełnosprawnymi dla urzędników miejskich. By mieć ulgi np. w tramwajach, muszą uzyskać nowe orzeczenie lekarskie.
W 2003 roku syna badał lekarz orzecznik z ZUS. Stwierdził, że jest on całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji – opowiada nasz czytelnik Marek Królikiewicz. Od kilkunastu lat opiekuje się ciężko chorym synem Wojciechem, niegdyś aktorem, który grał m.in. w filmach „Vabank II“ i „Wojenna narzeczona“.
W dokumentach lekarskich znajduje się też zapis, że choroba Wojtka, pląsawica Huntingtona, ma charakter postępujący. Schorzenie objawia się drgawkami, zaburzeniami umysłowymi i utratą pamięci.
Do lekarza znowu marsz
Pod koniec ubiegłego roku Marek Królikiewicz postanowił przedłużyć synowi wydaną przez miasto legitymację inwalidzką. Ważna była tylko do końca grudnia. – Dzięki niej w razie wypadku łatwo można Wojtka zidentyfikować – mówi Królikiewicz. Dodaje, że przy okazji chciał załatwić synowi upoważnienie do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta