W rejestrze długów nawet przez 10 lat
Korzystając z Krajowego Rejestru Długów, możemy się ustrzec przed kontaktem z nierzetelnymi kontrahentami lub klientami.
Z Krajowym Rejestrem Długów współpracują firmy ze wszystkich sektorów gospodarki, m.in. banki komercyjne i spółdzielcze, SKOK, firmy leasingowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, operatorzy telekomunikacyjni, spółdzielnie mieszkaniowe, koleje, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej i międzymiastowej, dostawcy Internetu, energii elektrycznej i gazu, operatorzy telewizji kablowej i satelitarnej oraz wiele innych przedsiębiorstw handlowych, usługowych i produkcyjnych. – Dzięki temu, że dostawcy informacji o dłużnikach są jednocześnie ich odbiorcami, dłużnicy przestają być anonimowi i tracą wiarygodność w kontaktach z innymi przedsiębiorcami – podkreśla Aneta Cichosz, specjalista ds. PR w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA.
– Dłużnicy muszą się zatem liczyć m.in. z odmową udzielenia kredytu czy leasingu, sprzedaży telefonu komórkowego w abonamencie, wynajęcia lokalu, ewentualnie otrzymaniem oferty na gorszych warunkach, np. bez odroczonego terminu zapłaty lub rozłożenia płatności na raty – dodaje. Jeżeli dług nie zostanie spłacony, dane dłużnika pozostają w KRD nawet przez dziesięć lat.
Przedsiębiorcy korzystający z Krajowego Rejestru Długów mogą zarządzać swoimi wierzytelnościami. – Dostęp do stale aktualizowanej platformy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta