Dla przyszłego aptekarza ważna jest i wiedza, i praktyka
Do pełnej aktywności technikowi farmaceutycznemu potrzebny jest dwuletni staż. Nie wydłuży się on, gdy pracownik ma przerwę spowodowaną upadkiem placówki, która go w tym czasie zatrudniała
W trakcie odbywania obowiązkowego stażu przez technika farmaceutycznego apteka kończy działalność. W okresie wypowiedzenia umowy o pracę adept nie świadczy pracy, bo apteka zwolniła go z tego obowiązku. Czy okres wymówienia zalicza się mu do stażu zawodowego? Czy taka osoba może podjąć inną pracę w czasie wypowiedzenia? – pyta czytelnik.
Uzyskanie dyplomu technika farmaceutycznego to jedna z dwóch dróg rozpoczęcia kariery aptekarskiej.
Z przygotowaniem
Dopuszcza to ustawa z 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (DzU z 2008 r. nr 45, poz. 271 ze zm., dalej ustawa) po ukończeniu szkoły policealnej o odpowiednim profilu. Inny sposób uzyskania takich kwalifikacji zawodowych wskazuje ustawa z 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich (DzU z 2008 r. nr 136, poz. 856 ze zm.). Dla farmaceuty oznacza to ukończenie pięcioletnich studiów na kierunku farmacja.
Aby w aptece wykonywać fachowe czynności, technik farmaceutyczny musi odbyć w niej dwuletnią praktykę w pełnym wymiarze czasu pracy. Taki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta