W świadectwie napisz o ręcznym lakierowaniu
Szef musi potwierdzić, że podwładny wykonywał pracę w szczególnie trudnych warunkach. Dzięki temu ma on szansę odpowiednio wcześniej zakończyć aktywność zawodową
Produkujemy meble tapicerowane. Chcemy zatrudnić lakiernika, który będzie lakierował elementy drewniane, np. nogi, zewnętrzne elementy drewniane.
Czy będzie to dla niego praca w szczególnych warunkach? Czy gdyby się zwolnił, to jako firma prywatna musimy wystawić mu świadectwo pracy w szczególnych warunkach określone w zarządzeniu ministra budownictwa i materiałów budowlanych z 1983 r.? – pyta czytelnik.
Rodzaje prac wykonywanych w szczególnych warunkach określa rozporządzenie Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (DzU nr 8, poz. 43 ze zm., dalej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta