Został im złoty set

03 lutego 2011 | Sport | k.r.

Porażki polskich drużyn na starcie fazy play-off Ligi Mistrzów. Skra Bełchatów przegrała 1:3 z mistrzem Belgii Knack Randstad Roeselare, a Jastrzębski Węgiel 1:3 z wicemistrzem Niemiec Generali Unterhaching

Mecze na wyjeździe nie tłumaczą wszystkiego. Skra zagrała ospale, źle w obronie, bez wigoru w ataku. Słabość dopadła każdego z liderów drużyny, nawet w wygranym secie nie było polskiego zrywu, to rywale mieli chwilę słabości.

Awans do kolejnej rundy play-off zdobywa drużyna, która wygra dwa razy. Jeśli w rewanżu w Łodzi wygrają mistrzowie Polski, to niezależnie od wysokości tego zwycięstwa o awansie decyduje tzw. złoty set, czyli dodatkowa partia grana do 15 (lub dwóch punktów przewagi). Na zwycięstwo u siebie i złotego seta muszą też liczyć siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Rewanże 8 i 9 lutego.