Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będą ładne zabawki

16 sierpnia 1996 | Sport | KR

Mityng "Weltklasse" w Zurychu: rekord świata Swietłany Masterkowej na 1 milę, Anna Brzezińska trzecia

Będą ładne zabawki

Rosjanka Swietłana Masterkowa, mistrzyni olimpijska na 800 i 1500 metrów, ma od środy własny rekord świata. Wygrała w Zurychu bieg na milę w czasie 4. 12, 56 -- o 3, 05 sekundy szybciej niż Rumunka Paula Ivan w 1989 roku. Polka Anna Brzezińska była w tym biegu trzecia w czasie lepszym od własnego rekordu Polski. Na stadionie Letzigrund było sporo wielkiej lekkiej atletyki, ale wyróżnił się Kenijczyk Daniel Komen, któremu zabrakło 0, 70 sekundy do poprawienia rekordu świata na 5 km.

Jeśli prawdą jest, iż każdy człowiek ma raz w życiu okazję wykąpać się w złotym strumieniu, tylko nie może przegapić okazji, to Swietłana Masterkowa wykazuje wyjątkową czujność i ciągle nie wychodzi z kąpieli. "Przed biegiem nie myślałam, że pobiegnę tak szybko" -- wyjawiła nowa rekordzistka. "Trzeba przyznać, że świetnie poprowadziła Ludmiła Borysowa. Po tysiącu metrów czułam się znakomicie ipostanowiłam zaryzykować" -- dodała mistrzyni. Przypomnijmy, że Masterkowa wróciła na bieżnię po dwóch latach trosk i radości macierzyństwa. Jak to u wielu innych lekkoatletek bywało, ze skutkiem nadzwyczaj pozytywnym. W młodej matce (rekordzistka ma zaledwie 28 lat) jest chęć bicia następnych rekordów -- konkretnie na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament