Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

O kradzieżach głośno, o prześladowaniach ciszej

16 sierpnia 1996 | Moja Kariera | EB

Przemoc i przestępstwa w miejscu pracy

O kradzieżach głośno, o prześladowaniach ciszej

-- Raczej nie ma u nas gangów działających na terenie zakładów pracy -- zgodnie twierdzą pracodawcy. Przyznają jednak, że młody pracownik, który nie postawi kolegom pół litra nie ma łatwego życia. -- W warszawskiej FSO, dziś FSO-Daewoo, nigdy nie było przypadków prześladowania pracowników przez kolegów z pracy -- uważa szef działu spraw osobowych, Jan Arbaszewski. -- Jak pracuję wkadrach od 20 lat, awcześniej w związkach zawodowych warszawskich i centralnych też sporo, nikt nigdy nie zgłaszał, że coś takiego ma miejsce. Wydaje mi się, że w naszym kraju takiego problemu nie ma. Chyba że gdzieś wprywatnych zakładach -- mówi J. Arbaszewski.

Nowo zatrudnieni pracownicy w wielu przedsiębiorstwach i to zarówno prywatnych, jak i państwowych czasem są przedmiotem drwin ze strony kolegów. Bywa, że są nawet wykorzystywani do cięższych prac. -- W ten sposób starsi koledzy pomagają młodszym wdrożyć się do nowych zadań -- uważają przełożeni, którzy najczęściej tolerują niegroźne przypadki prześladowania niektórych swych podwładnych przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament