Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tylko na własny wniosek

16 sierpnia 1996 | Prawo | JK

Świadczenie dla deportowanych do przymusowej pracy

Tylko na własny wniosek

Wniosek o przyznanie świadczenia dla osób deportowanych do przymusowej pracy w III Rzeszy i w ZSRR każdy poszkodowany musi złożyć osobiście. Zasady postępowania w tej sprawie precyzuje zarządzenie kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z 23 lipca 1996 r. w sprawie wymaganych dokumentów i dowodów oraz szczegółowego trybu postępowania przy składaniu i rozpatrywaniu wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego przysługującego osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i ZSRR (M. P. nr 46, poz. 450) . Pełny tekst zarządzenia wraz zwzorami wniosków i kwestionariuszy kwalifikacyjnych opublikowaliśmy 2 sierpnia br. Weszło ono w życie 15 sierpnia br.

Świadczenie będzie przyznawał po 24 października br. kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów, a zatem każdy udokumentowany wniosek musi ostatecznie trafić do jego rąk. Druki wniosków zainteresowani otrzymają w siedzibach stowarzyszeń osób poszkodowanych -- przede wszystkim w placówkach Stowarzyszenia Poszkodowanych przez III Rzeszę oraz w Związku Sybiraków. Adresy itelefony terenowych oddziałów najbardziej aktywnych stowarzyszeń drukujemy niżej.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty urzędowe oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament