Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komercyjny szlak

16 sierpnia 1996 | Kultura | MM

Warszawskie galerie handlowe zadowolone z lata

Komercyjny szlak

Kończą się wakacje, a wraz z nimi wystawowy nieurodzaj, wyjątkowo tego lata dokuczliwy. Sezon ogórkowy szczególnie dał się we znaki tym, którzy chcieli nadrobić zaległości kulturalne, zwiedzając wystawy.

W sierpniu w Warszawie wiele galerii państwowych i prywatnych ogłosiło urlopową przerwę, jakby nie wierząc w kulturalne potrzeby turystów.

Skorzystały na tym salony komercyjne, całe lato otwarte dla zwiedzających.

Najtańsza pamiątka

Nina Rozwadowska, szefowa Galerii Grafiki i Plakatu przy ul. Hożej, zadowolona jest z mijającego lata. -- Właśnie wczoraj sprzedaliśmy trzy prace Młodożeńca i jeszcze nie zdążyliśmy niczego powiesić w ich miejsce, taki mamy ruch. Choć galeria nie leży przy głównym turystycznym trakcie, przez dwadzieścia lat funkcjonowania zdołaliśmy wypracować sobie pozycję u klientów. Przychodzi do nas wielu cudzoziemców, którym polecili galerię jej dawni goście. Mamy też stałych klientów z Polski, dla których jesteśmy wygodnym "punktem prezentowym". Dzięki temu, że na miejscu prowadzimy usługi ramiarskie, jesteśmy w stanie oprawić prace w ciągu kilku godzin, co bywa dla niektórych ważne, kiedy decydują się na zakup w ostatniej chwili, a dzieło ma być prezentem na przyjęcie czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament