Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrost obrotów

16 sierpnia 1996 | Ekonomia | CA

Powiało optymizmem

Wzrost obrotów

Rynek akcji

Wczoraj na giełdzie wszystkie indeksy zanotowały wzrost wartości. Najwięcej, bo 1, 4 proc. zyskał indeks rynku równoległego WIRR osiągając poziom 1739, 6 pkt. Dla indeksów rynku podstawowego, sesja zamknęła się nieco mniejszym wzrostem. WIG doszedł do poziomu 12492, 6 (0, 4 proc) , zaś wartość WIG 20 osiągnęła 1306, 4 pkt. (0, 3 pkt) . Po sesji pozostało 18 nadwyżek kupna i 13 nadwyżek sprzedaży. Przewaga kupna widoczna była również w wartości nie zrealizowanego popytu po zakończeniu dogrywki.

Na 77 akcji notowanych na obu rynkach kursy 41 wzrosły, 5 nie zmieniły się, a 31 spadły. Najwięcej bo 5, 0 proc. zyskał Chemiskór, który przy okazji wyznaczył kolejne maksimum cenowe (9, 45 PLN) . Na czele "spadkowiczów" stanęło ESPE-BEPE (-1, 6 proc. ). Wartość obrotów w stosunku do sesji wtorkowej wzrosła na obu rynkach odpowiednio: na podstawowym o 26, 4 proc. , na równoległym o 36, 3 proc. Największy udział w obrotach, uwzględniając notowania ciągłe miały walory Dębicy. Łącznie właściciela zmieniły akcje o wartości 7 mln 715 tys. PLN.

Poza papierami Dębicy na rynku notowań ciągłych handlowano jeszcze akcjami Rolimpexu i powszechnymi świadectwami udziałowymi.

W przypadku tych pierwszych kurs ustalił się na poziomie 122, 0 PLN (fixing-118...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament