Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 sierpnia 1996 | Ekonomia | EZ GŁ

GOSPODARKA NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Mniej bezrobotnych w Wlk. Brytanii

Stopa bezrobocia w Wlk. Brytanii spadła do najniższego poziomu od 5 lat, z 7, 7 proc. w czerwcu do 7, 6 proc. w lipcu. Liczba osób pozostających bez pracy zmniejszyła się o 24 tys. 100 do 2, 13 mln osób. Jednocześnie średnie wynagrodzenie zwiększyło się w stosunku do przewidywanego poziomu, co wzbudziło niepokój ekonomistów. W czerwcu wzrosło ono w stosunku do tego samego miesiąca w ub. r. o 3, 75 proc. , podczas gdy koszty wynagrodzeń wzrosły o 3, 6 proc. Minister ds. zatrudnienia, Eric Forth powiedział jednak agencji Reutera, że rząd kontroluje sytuację i nie ma powodów do zdenerwowania.

Nadwyżka handlowa w Chinach

Chiny zanotowały sporą nadwyżkę w bilansie handlowym, ale opublikowane własnie dane statystyczne nie pokazują poprawy w działalności eksportowej. W ciągu 7 miesięcy br. Chiny miały nadwyżkę handlową w wysokości 2, 01 mld dol. , mniejszą niż w tym samym czasie w ub. r. , kiedy osiągnęła ona poziom 14, 3 mld dol. Według nieoficjalnych kalkulacji opartych na wcześniejszych danych, nadwyżka w samym lipcu wynosiła 1, 13 mld dol. , podczas gdy miesiąc wcześniej miała ona poziom 880 mln dol. Wartość eksportu wyniosła w lipcu 12, 4 mld dol. , o 1, 2 proc. więcej niż rok temu.

Banki słowackie ratują program prywatyzacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament