Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będzie więcej pieniędzy na wojsko

16 sierpnia 1996 | Kraj | PR

76. rocznica bitwy warszawskiej

Będzie więcej pieniędzy na wojsko

Prezydent Aleksander Kwaśniewski, zwierzchnik sił zbrojnych RP, zapowiedział podczas czwartkowych uroczystości Święta Wojska Polskiego, że będzie czynić starania, aby wydatki na wojsko i obronność zostały ujęte w postaci spójnego, długofalowego i realistycznego planu. Premier Włodzimierz Cimoszewicz obiecał w środę więcej pieniędzy na wojsko w budżecie na 1997 rok.

Racja stanu to wejście do NATO

Wczoraj i przedwczoraj w kraju obchodzono 76. rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej. Podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza Kwaśniewski powiedział też, że aby Polska była silna i bezpieczna, należy zapewnić jej rozwój ekonomiczny. Zdaniem prezydenta "konsekwentny, wieloletni, wysoki wzrost gospodarczy jest naszym być albo nie być w świecie zasobnym i spokojnym. Polska silna i bezpieczna to także kraj przestrzegający procedur...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament