Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wędrujące nakłady

16 sierpnia 1996 | Media, Internet | DP

Chłodna i deszczowa aura oraz Olimpiada w Atlancie pomogły gazetom

Wędrujące nakłady

W ślad za opuszczającymi na czas urlopu stałe miejsca zamieszkania setkami tysięcy Polaków na wakacyjną wędrówkę wyrusza również prasa. By nadążyć za swoimi czytelnikami, uniknąć podniesionych zwrotów i zminimalizować spadek nakładu, wydawcy zmniejszają nadziały w wielkich aglomeracjach, w których sprzedaż wyraźnie maleje, zwiększając je równocześnie dla tradycyjnych regionów wypoczynkowych, takich jak Wybrzeże, Wielkie Jeziora i pas górski.

Na zakres i wielkość tych zmian sporadycznie mają bezpośredni wpływ pojedynczy kolporterzy, jak na przykład RUCH, z którego corocznej przedsezonowej prognozy sprzedaży prasy dla całego kraju korzysta niewielu wydawców. Decydują o nich służby kolportażowe poszczególnych tytułów z reguły na podstawie analizy sprzedaży w latach poprzednich oraz -- rzadziej -- ewentualnych prognoz kilku kolporterów. Szczegółowe wyniki bieżącej sprzedaży ze względu na długi czas zbierania i opracowywania danych przeważnie nie pozwalają na wprowadzanie aktualnych zmian. Duże dzienniki ogólnopolskie, jak "Gazeta Wyborcza", "Super Express", "Rzeczpospolita", dzięki sieci terenowych inspektorów nadzorujących sprzedaż w terenie

mogą na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament