Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dziewięciu doradców i cztery emisje

16 sierpnia 1996 | Ekonomia | a.mac

Posiedzenie Komisji Papierów Wartościowych

Dziewięciu doradców i cztery emisje

Podczas środowego posiedzenia Komisja Papierów Wartościowych dopuściła do publicznego obrotu kolejne emisje czterech spółek: Amer Banku, Mostostalu Warszawa, PPWK i Bytomia, których wnioski złożone zostały do końca czerwca. Na rozpatrzenie przez KPW oczekują jeszcze wnioski siedmiu nowych spółek i trzech firm z NFI. Ogółem do końca roku w publicznym obrocie będzie ok. 100 emisji.

Jednym z istotniejszych punktów obrad KPW była dyskusja na temat sytuacji finansowej czterech domów maklerskich. Jacek Socha, przewodniczący KPW poinformował, że analizie poddano biura, które znajdowały się w grupie jedenastu już wcześniej badanych przez komisję. -- W stosunku do kilku z nich KPW prowadzi formalne postępowanie, zaś w kilku innych przygląda się procesowi sanacji -- powiedział J. Socha. Zdaniem przewodniczącego, biura, które nie potrafią znaleźć kapitału powinny się zawczasu wycofać, gdyż przedłużające się kłopoty finansowe z reguły i tak kończą się zniknięciem z rynku, ale w bardziej dramatycznych okolicznościach. Odnosząc się do kłopotów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament