Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Giełdowy debiut powinien być udany

16 sierpnia 1996 | Ekonomia | PW

Kompap SA

Giełdowy debiut powinien być udany

Dzisiaj kończą się zapisy na akcje serii HKompapu w transzy małych inwestorów i pracowniczej. Cena emisyjna wynosi 25 zł.

Przypomnijmy, że ogółem dla małych inwestorów przeznaczono 110 tys. akcji, natomiast dla pracowników 80 tys. W transzy drobnych inwestorów minimalny zapis może wynieść 10 walorów, natomiast maksymalny -- 29 tys. 995 sztuk. Podobnie pracownicy mogą się zapisać na co najmniej 10 akcji, zaś maksimum 100 akcji. Limity te zwiększono dla członków zarządu -- 10 tys. akcji oraz prokurentów i przedstawicieli handlowych -- 1 tys.

Według Biura Maklerskiego PBR SA (Biuletyn Informacyjny nr 3 z 12 sierpnia 1996 r. ) emisja powinna cieszyć się dużym powodzeniem. Jest ona bowiem dosyć nieduża -- jej wartość wynosi 8, 5 mln zł, w tym 2 mln zł w transzy małych inwestorów. Prawdopodobnie zakończy się więc dużą nadsubskrypcją. I dlatego, zdaniem PBR, cena debiutu na giełdzie będzie znacznie wyższa od ceny emisyjnej. Analitycy z Biura Maklerskiego PBR jako plusy spółki wymieniają: bardzo wysoką rentowność, dobrą sytuację w branży papierniczej, nowoczesny park maszynowy jak na krajowe warunki, dynamiczny rozwój...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament