Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wzrostnadal szybki

16 sierpnia 1996 | Ekonomia | WW

Prognoza rozwoju gospodarczego do końca 1997 r.

Wzrostnadal szybki

Władysław Welfe, Aleksander Welfe, Robert Kelm

Prognoza została opracowana przy zastosowaniu kwartalnego modelu gospodarki Polski WK 94. Obejmuje ona zaktualizowaną wersję poprzedniej prognozy (drugie półrocze bieżącego roku) wraz z wydłużeniem horyzontu do końca 1997 r. oraz zweryfikowane szacunki dla okresów wcześniejszych odnośnie wielkości, dla których oficjalne dane kwartalne nie są dostępne (przede wszystkim PKB w podziale na sekcje oraz według przeznaczenia) .

Założenia dotyczące warunków zewnętrznych oraz polityki ekonomicznej przedstawiono w artykule zamieszczonym w "Rzeczpospolitej" nr 111. Pozostają one w mocy z tym zastrzeżeniem, iż przewidywane tempo wzrostu krajów Unii Europejskiej, naszych głównych partnerów handlowych, wyniesie w 1996 r. ok. 2 proc. i będzie nieco niższe niż sądzono u progu roku. Przyjmujemy, iż w 1997 r. wzrośnie ono do 2, 7 proc. Natomiast tempo wzrostu handlu światowego utrzymuje się nadal na wysokim poziomie (ok. 8 proc. w 1996 r. , zaś blisko 7 proc. w 1997 r. ), przy spodziewanej stagnacji cen światowych w 1996 r.

Polityka aktywizująca wzrost będzie kontynuowana. Wątpliwości i ożywiona dyskusja dotycząca proponowanych zmian w podatku dochodowym na 1997 r. , gdy chodzi o odliczenia na cele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament