Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | PK

Informacje

Wielka elektroniczna biblioteka

Kariera Internetu

Jeszcze trzy lata temu niewielu ludzi wiedziało, co oznacza termin World Wide Web. Dziś wszystkie produkty w jakikolwiek sposób związane z Internetem stanowią jedną z najważniejszych pozycji w katalogach większości firm komputerowych. Dla wielu osób korzystanie z elektronicznej sieci oznacza całkowitą zmianę stylu życia.

Przez długi czas Internet stanowił jedynie sposób przesyłania danych pomiędzy ośrodkami badawczymi i uniwersyteckimi. Dopiero w 1994 roku sieć stała się równie łatwa w użyciu, co zwykły edytor tekstu. Dostęp do Internetu stał się szybko koniecznością, a dziś trudno wręcz znaleźć poważną firmę, która by lekceważyła istnienie sieci komputerowej. Adresy poczty e-mail są drukowane na wizytówkach, a adresy stron w World Wide Web można znaleźć przy większości reklam firm komputerowych.

Jako moment narodzin multimedialnej części sieci Internet -- World Wide Web, która dziś jest najczęściej i najchętniej wykorzystywana przez indywidualnych użytkowników, traktuje się rok 1994, kiedy pracownik Europejskiego Laboratorium Cząstek Elementarnych -- Tim Berners-Lee opracował standard łączenia różnych typów danych -- grafiki i tekstu. Standard ten został później zaadaptowany przez studentów University of...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament