Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 sierpnia 1996 | Świat | MK

Informacje

Lech Wałęsa w Meksyku

Były prezydent RP Lech Wałęsa udał się w środę z dziewięciodniową wizytą do Meksyku. Podczas pobytu spotka się z miejscowymi biznesmenami i intelektualistami. Na uniwersytecie Anahuac del Sur odbierze doktorat honoris causa. Trzy lata temu ta sama uczelnia przyznała doktorat honoris causa byłemu przywódcy ZSRR Michaiłowi Gorbaczowowi. Podróżujący wraz z małżonką Wałęsa zwiedzi też strefę archeologiczną na Półwyspie Jukatańskim i ośrodek wypoczynkowy Cancun nad Morzem Karaibskim -- podała AFP.

Watykan: audiencja papieska w Castel Gandolfo

Papież Jan Paweł II pojawił się w czwartek na balkonie swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo, aby udzielić audiencji zgromadzonym tam wiernym z okazji święta Wniebowzięcia. Modlitwę Anioł Pański odmówił -- jak zauważa AFP -- głosem "niekiedy drżącym izmęczonym". W środową noc 76-letni papież przeszedł krótkie badania lekarskie w szpitalu "Regina Apostolorum'' w Albano i, jak twierdzi zastępca watykańskiego rzecznika, ojciec Ciro Benedettini, przeprowadzone testy dały zadowalające wyniki, a Ojciec Święty cieszy się dobrym zdrowiem -- podały wczoraj agencje. Już kilkakrotnie w ciągu ostatnich lat świat obiegały wiadomości ozłym stanie zdrowia papieża Jana Pawła II.

CTBT: nie będzie kompromisu w sprawie rozbrojenia

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament