Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 sierpnia 1996 | Prawo | AM

Informacje

Prokuratura Krajowa w obecnym kształcie została przyjęta przez środowisko prokuratorskie z pewnym rozczarowaniem. Słyszy się krytyczne głosy, głównie z terenu, sprowadzające się do tego, że "do PK nie trafili najlepsi prokuratorzy, ale grupa urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości, która niezasadnie otrzyma pensje porównywalne z płacami sędziów Sądu Najwyższego". Zastrzeżenia budzi też fakt, że przy nominacjach pominięto ludzi spoza Warszawy, nie delegowanych wcześniej do Departamentu Prokuratury.

Trudno dyskutować z takim zgeneralizowanym poglądem, tym bardziej że opinie na ten temat są bardzo z różnicowane. Mogę zapewnić, że ludzie, którzy trafili do PK, to najlepsi fachowcy, jacy w tej chwili byli dostępni. Trzeba pamiętać, że przeszkodą w ściągnięciu ludzi spoza Warszawy jest problem mieszkań. Ale już są składane propozycje prokuratorom z terenu, którzy zasilą głównie Biuro ds. Przestępczości Zorganizowanej.

Czy Prokuratura Krajowa jest "krokiem do niezależności i samodzielności prokuratury", czy tylko "wypełnieniem luki procesowej"?

Ostatnia nowelizacja ustawy o prokuraturze to na pewno kolejny krok do zwiększenia osobistej samodzielności prokuratorów przy podejmowaniu decyzji procesowych.

Próbuję pana namówić na wypowiedź o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 832

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament