Pamięć nie tylko ze spiżu
Półmaraton, strona w Internecie, projekt ustawy – ofiary katastrofy upamiętniano nie tylko pomnikami, tablicami i obeliskami
Przyjaciele i bliscy Władysława Stasiaka, wiceprezydenta Warszawy, ministra i szefa BBN, uruchomili 10 marca stronę internetową jemu poświęconą. – Pomysł zrodził się ponad rok temu, ale wtedy oczywiście miała ona wyglądać zupełnie inaczej – opowiada Barbara Stasiak, wdowa po ministrze. Adres internetowy (www.wladyslawstasiak.pl.) został zarejestrowany m.in. na potrzeby kampanii wyborczej, ponieważ jesienią 2010 r. jej mąż miał startować jako kandydat PiS na prezydenta stolicy.
Prawie rok działa już strona internetowa poświęcona Pawłowi Wypychowi („Ślad Pawła" www.pawelwypych.pl), wiceministrowi pracy, prezesowi ZUS, wieloletniemu radnemu stolicy i dzielnicy Praga-Południe i Katarzyny Doraczyńskiej (również radnej Pragi i pracowniczki biura prasowego Kancelarii Prezydenta).
W Poznaniu postanowiono uczcić ofiary katastrofy imprezą sportową. 10 kwietnia o godz. 8.41 w mieście wystartuje I Półmaraton im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Uczestnicy, którzy w ciągu trzech godzin zdołają pokonać trasę, otrzymają czarno-białe zdjęcie prezydenckiej pary.
Manifa i monety
Nietypowo uczczono też pamięć Izabeli Jarugi-Nowackiej, posłanki SLD i byłej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta