Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plusy i minusy tygodnia

09 kwietnia 2011 | Plus Minus | Piotr Semka

Koniec żałoby, pomnika na Krakowskim Przedmieściu nie będzie, rozejść się – tyle tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz ma do powiedzenia tym, którzy mają czelność nie realizować pokornie jej komunikatów.

W Warszawie pomnika dla prezydenckiej pary nie będzie i dba o to całkiem spora koalicja medialno-polityczna. A jak ktoś ma taki pomysł w Świdnicy czy Jarosławiu? To wtedy „postępowe media" mogą nagłośnić facebookowe grupy protestacyjne. Albo reporterskimi telefonami z Warszawy i zdziwionymi pytaniami (tak dajecie się robić pisiorom?) zachęcić miejscowe PO do kontrakcji w radzie miejskiej. Dochodzi do zwarcia – przerażony burmistrz odkłada pomysł prezydenckiego pomnika na nieokreśloną przyszłość (bo dzieli mieszkańców miasta) i można już naciąć kolejną karbę na redakcyjnym biurku! Reakcja znowu nie przeszła!

Pozostaje tylko zachwycić się parafią św. Bernarda w Sopocie, gdzie udało się wmurować tablicę ku czci prezydenckiej pary. W moim Trójmieście zawsze była swobodniejsza atmosfera....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8899

Spis treści
Zamów abonament