Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hołd ofiarom katastrofy

09 kwietnia 2011 | Życie Warszawy | Aleksandra Pinkas Robert Biskupski
źródło: Życie Warszawy

W niedzielę lepiej nie wjeżdżać do Śródmieścia. Dzielnicę sparaliżują uczestnicy marszów i zgromadzeń, przed samym Pałacem Prezydenckim chronić ich będzie 2 tys. policjantów

 

Do ratusza zgłoszono na niedzielę siedem demonstracji. Jedną organizuje Prawo i Sprawiedliwość, pozostałe sześć – osoby prywatne, związane m.in. z „Gazetą Polską". Może w nich wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Nad bezpieczeństwem czuwać będzie ponad 2 tys. policjantów i strażników miejskich. Władze miasta zapowiadają, że służby porządkowe będą walczyć z nielegalnym handlem zniczami i pamiątkami. – Na Krakowskim Przedmieściu i na placu Piłsudskiego  obowiązuje zakaz handlu ulicznego – tłumaczy dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.

Problemy mogą mieć osoby, które zechcą wjechać na Stare Miasto. Na ul. Świętojańskiej, ul. Dziekanii, ul. Kanonii oraz na ul. Jezuickiej będzie obowiązywał zakaz ruchu do godz. 18. Ponadto, z uwagi na demonstracje przed Pałacem Prezydenckim, nie będzie w niedzielę można przejechać ul. Krakowskie Przedmieście  na odcinku od ul. Miodowej do ul. Królewskiej lub ul. Świętokrzyskiej. Zarząd Transportu Miejskiego skieruje objazdem kursujące na co dzień Traktem Królewskim autobusy linii: 116, 195, 503, 180, 222, 111,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8899

Spis treści
Zamów abonament