Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Portugalia rozpoczyna rozmowy o pomocy

09 kwietnia 2011 | Ekonomia | Anna Słojewska
Zdaniem UE w tym kraju potrzebna jest ponadpartyjna zgoda. Rząd podał się bowiem do dymisji, a wybory dopiero 5 czerwca.
źródło: Rzeczpospolita
Zdaniem UE w tym kraju potrzebna jest ponadpartyjna zgoda. Rząd podał się bowiem do dymisji, a wybory dopiero 5 czerwca.

Kraj wesprze finansowo koalicja międzynarodowych pożyczkodawców

Unijni ministrowie finansów spotkali się w piątek w podbudapeszteńskim Godollo, gdzie uzgodnili rozpoczęcie negocjacji o pomocy finansowej dla Portugalii. Międzynarodowi pożyczkodawcy chcą zgody nie tylko rządu, ale i opozycji.

Liczy się czas

– Potrzebne jest ponadpartyjne porozumienie – powiedział Jean-Claude Juncker, szef Eurogrupy skupiającej ministrów finansów strefy euro.

W Lizbonie administruje już rząd po dymisji, a wybory odbędą się dopiero 5 czerwca. To za późno dla kraju, który pilnie potrzebuje kilkunastu miliardów euro. Dlatego misja składająca się z przedstawicieli Komisji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8899

Spis treści
Zamów abonament