Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wypędzeni i neonaziści

09 kwietnia 2011 | Świat | Piotr Jendroszczyk

Związek Wypędzonych tolerował powiązania młodzieżówki z ruchem nazi

„Wielu Żydów, stanowiących pod względem rasowym multikulturową breję, ciągnie do obozu z syjonistycznymi flagami. Przed 60 laty byłoby to zjawisko na wskroś pożądane" – w taki sposób opisywał swe wrażenia jeden z uczestników podróży do Auschwitz zorganizowanej przez Schlesische Jugend (Śląska Młodzież). Jest to młodzieżówka Ziomkostwa Śląskiego kierowanego przez Rudiego Pawelkę, założyciela słynnego Powiernictwa Pruskiego.

Opisami swych przygód w Auschwitz uczestnicy wypraw organizowanych przez Schlesische Jugend dzielili się na wewnętrznym forum internetowym. Dotarli do nich dziennikarze pierwszego programu niemieckiej telewizji ARD. – Byliśmy zszokowani informacją o spaleniu izraelskiej flagi w czasie jednej z podróży – mówi „Rz" Patrick Gensing, jeden z autorów artykułu opublikowanego na stronie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8899

Spis treści
Zamów abonament