Polacy na salonach w Mediolanie
W jubileuszowej 50. edycji Salone Internazionale del Mobile – największych międzynarodowych targów designu i mebli – po raz pierwszy można oglądać wyjątkowo mocną reprezentację Polaków
Monika Kuc
Targi w ciągu pół wieku niesłychanie się rozrosły. Przed rokiem odwiedziło je ponad 297 tys. gości. Liczba wystawców zwiększyła się z 328 do ponad 2,5 tys. Powierzchnie wystawowe z początkowych 2,5 tys. mkw. powiększono do 500 tys. mkw. Imprezę obsługuje 5 tys. dziennikarzy z ponad 60 krajów.
Obecność w Mediolanie dla designerów i producentów, którzy liczą się w międzynarodowym biznesie, jest obowiązkowa. Tu marki ogłaszają swoje premiery, a firmy szukają nowych talentów. To również ważne miejsce dla każdego, kto chce poznać najnowsze kierunki i trendy w światowym designie.
Comforty, jedna z najbardziej dynamicznych polskich marek mebli (powstała w 2000 roku), prezentuje się w Superstudio Piu w Zonie Tortona. To prestiżowa przestrzeń. Nie hala targowa, ale sala wystawowa, gdzie mają ekspozycje kluczowe marki. To pierwsza polska firma, która dostała zaproszenie organizatorów Superstudio Piu. Nie jest to łatwe, bo dyrektor artystyczny studia Giulio Capellini śrubuje poziom.
Comforty stawia na rozwój wzornictwa. Przed dwoma laty ogłosiła międzynarodowy konkurs Future Classics. Najlepsze projekty kanapy przyszłości wprowadza obecnie do produkcji. W Mediolanie na wystawie Real Industry Future Design (370 mkw.) pokazuje głównie konkursowe meble. Wyprodukowane...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta