Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy kapelusz pasuje do spinek

23 kwietnia 2011 | Rzecz na Święta | Joanna Bojańczyk
Próba chóru w Opactwie Westminsterskim przed ślubem księcia Williama i Kate Middleton (fot. Dominic Lipinski)
źródło: AFP
Próba chóru w Opactwie Westminsterskim przed ślubem księcia Williama i Kate Middleton (fot. Dominic Lipinski)

Świat czeka w napięciu na ślub dziesięciolecia. Obejrzą go 2 miliardy telewidzów na świecie. Scenariusz, reżyseria i kostiumy znane są od tygodni. Czy ten ślub zmieni monarchię?

Na tydzień przed wszystko wydaje się być zapięte na ostatni guzik. Zaproszenia na papierze czerpanym ze złotą obwódką i inicjałami królowej włożone do jasnobrązowych kopert i rozesłane. Suknia panny młodej i suknie druhen gotowe i utrzymane w tajemnicy przed wścibskimi mediami. Katedra westminsterska wyremontowana za milion funtów. Londyńska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Christophera Warrena Greena w pełnej gotowości. Panie Middleton, matka i córka, od paru tygodni na diecie Dukana. Czeka nawet specjalna „modlitwa o wierność" przygotowana przez Kościół Anglii dla młodej pary oraz wybita moneta z twarzami Kate i Księcia.

Transmisję ślubu dziesięciolecia obejrzą 2 miliardy telewidzów, mieszkańcy Londynu będą ją śledzić na wielkich ulicznych ekranach, obok stoisk z jedzeniem i napojami. W Warszawie Brytyjsko-Polska Izba Handlowa wspólnie z ambasadą brytyjską organizują spotkanie, w czasie którego dziennikarze będą śledzić ceremonię razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii i sir Normanem Daviesem. Działa strona internetowa narzeczonych oraz specjalny fundusz charytatywny. Miliony pamiątkowych gadżetów czekają na klientów. Dziennikarze tabloidów i paparazzi szykują się na ciężki weekend.

Kameralnie w 300 osób

Reszta scenariusza także znana jest ze szczegółami. 29 kwietnia punktualnie o godzinie 11...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8911

Spis treści
Zamów abonament