Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystkim dałam się we znaki

23 kwietnia 2011 | Ekonomia | Łukasz Dec
Anna Streżyńska
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa
Anna Streżyńska

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z Łukaszem Decem zapowiada, że gotowa jest regulować rynek telekomunikacyjny nawet po końcu swojej kadencji

 

W piątek 6 maja Anna Streżyńska, która przed ostatnie pięć lat trzęsła rynkiem telekomunikacyjnym, przyjdzie po raz ostatni do pracy. Tylko formalnie, bo w poniedziałek najprawdopodobniej dalej będzie kierować Urzędem Komunikacji Elektronicznej, ale jako p.o. Wszystko wskazuje bowiem na to, że premier Donald Tusk nie wskaże przed upływem jej kadencji nowego prezesa UKE, i  że poczeka z tym do wyborów parlamentarnych.

W branży telekomunikacyjnej Streżyńska budzi sprzeczne emocje. Ma wielu przyjaciół szanujących jej energię, determinację i kompetencje, jak i wielu wrogów zarzucających jej populizm i tanią propagandę. Hasłem kadencji Streżyńskiej było bowiem wzmacnianie rynkowej konkurencji i obniżka cen usług. Jedni operatorzy zatem, jak Netia i Play, zawdzięczają m.in. jej decyzjom regulacyjnym rynkowy rozwój i ekspansję. Inni, jak Telekomunikacja Polska, Polska Telefonia Cyfrowa czy Polkomtel ponieśli z powodu rynkowych regulacji wielomiliardowe straty.

Rz: To prawda, że dzwonili do pani z Kancelarii Premiera?

Owszem. Dzwonił do mnie minister Tomasz Arabski z pytaniem, czy jestem gotowa dalej współpracować z rządem jako prezes UKE.

Jest pani gotowa?

Nigdy tego nie kryłam. Czekam na możliwość spotkania z premierem, bo zakładam, że będzie chciał rozmawiać z osobą, która ma kierować UKE....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8911

Spis treści
Zamów abonament