Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Plusy i minusy tygodnia

23 kwietnia 2011 | Rzecz na Święta | Piotr Semka

Brawo Węgrzy! Stara stalinowska konstytucja z 1949 roku – pudrowana co rusz po 1989 roku – trafiła wreszcie do kosza. Lewica zachodnioeuropejska zaalarmowana telefonami od swoich kolegów z Budapesztu ze zgrozą relacjonuje teraz, że nowa konstytucja zawiera same bezeceństwa.

Ot, choćby uznanie ochrony życia ludzkiego od poczęcia i uznanie małżeństwa za związek kobiety i mężczyzny. Jarosław Kaczyński za mniejsze grzechy został wysłany do piekła. W ramach adekwatnej kary Orbana trzeba będzie chyba rozpuścić w kwasie siarkowym.

Chrystus ze Świebodzina – nasza lubuska Makabryła" – bije się w piersi jedna z lokalnych gazet w Gorzowie. Tytuł „Makabryły" dla figury to werdykt ponad 4 tysięcy internautów z architektonicznego serwisu Bryla.pl. W minioną sobotę zajrzałem do Świebodzina, aby na własne oczy obejrzeć pomnik Chrystusa Króla. Pomnik żyje. Tłumy przybyszów przybywają tu samochodami z różnych stron. Wdrapują się na wzgórze, gdzie stoi statua. Ile ich jest? W jeden weekend jest tu chyba więcej niż 4 tysiące...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8911

Spis treści
Zamów abonament