Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dopłacasz podatek, nie czekaj z PIT

23 kwietnia 2011 | Prawo | Grażyna J. Leśniak

Poniedziałek, 2 maja 2011 r., to ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem z dochodów uzyskanych w roku 2010

 

Niewiele ponad tydzień zostaje na złożenie zeznania rocznego. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 45 ust. 1) nakazuje rozliczyć się z osiągniętych w poprzednim roku podatkowym dochodów do 30 kwietnia. W tym roku wyjątkowo termin ten będzie dłuższy i upłynie 2 maja o północy. Wszystko dlatego, że 30 kwietnia przypada na dzień wolny od pracy. Osoby wysyłające PIT pocztą powinny pamiętać, że o tym, czy rozliczyły się w terminie, decydować będzie data stempla pocztowego.

Kosztowny termin

Co ważne, 2 maja 2011 r. o północy upływa też termin zapłaty podatku dochodowego. Osoby, które muszą go dopłacić, powinny pamiętać, że podczas dokonywania wpłat na konto urzędu skarbowego decyduje data obciążenia konta podatnika.

Jest to o tyle ważne, że zarówno niezłożenie zeznania podatkowego, jak i niezapłacenie podatku w terminie jest zagrożone sankcją karną skarbową. Ci zaś, którzy notorycznie nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8911

Spis treści
Zamów abonament