Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie w ekstazie

31 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | ZW

Życie w ekstazie

Badania CBOS wskazują, że od dwóch lat nie zwiększa się liczba młodzieży, kóra spróbowała, jak działają narkotyki. Nie znaczy to, że możemy wziąć głęboki oddech, bo najgorsze już za nami. Z tych samych badań wynika, że z 45 do 56 proc. zwiększyła się liczba ludzi młodych, którzy są już dobrze poinformowani, gdzie kupić narkotyk: w szkole, na dyskotece czy koncercie rockowym. Wszyscy badacze potwierdzają, że najczęstszym powodem sięgania po środki odurzające jest zaspokojenie ciekawości. Ale ci, którzy się uzależnią, żyją później tylko po to, by zaspokoć głód narkotyczny.

Podobno coraz trudniej znaleźć szkołę ponadpodstawową, gdzie nie grasuje jeszcze żaden dealer wciskający kolorowe "pigułki szczęścia", zwierające amfetaminę lub jej pochodne. Ale wiele nastolatków zaspokaja ciekawość podczas wakacji, gdy żyje się na ludzie, a rodzice są daleko. Z początkiem roku szkolnego po takich "ekstatycznych wakacjach" odzywa się najwięcej telefonów zaufania, udzielejących porad tym, którzy spostrzegli, że zabrnęli w ślepy zaułek.

Po odlocie psychozy i manie prześladowcze

Potwierdzają to badania CBOS pod hasłem "Młodzież 96". Większość osób, którym ktoś zaoferował kupno narkotyku lub wie, gdzie go...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament