Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostatnie letnie czarowanie

31 sierpnia 1996 | Ekonomia | AF

Tydzień na rynku akcji

Ostatnie letnie czarowanie

Komentuje Andrzej Filipek, analityk TFP Fidelia SA

Kończy się tegoroczny sezon urlopowy. Ostatni tydzień sierpnia na krajowym rynku akcji przebiegał pod znakiem prostej i nieskomplikowanej zasady. Jeśli ceny rosną, to ozdobnikami były nadwyżki sprzedaży, a jak spadały, to z nadwyżkami kupna. Najpierw pojawia się chęć kupna 20 proc. akcji spółki a następnie nieco mniej chcą sprzedać, aby w końcu dać do zrozumienia, że nadal istnieją chętni do kupowania. Powstaje pytanie, co zrobią teraz dotychczasowi obserwatorzy.

Szybko i prawie w całości wykupiono ofertę sprzedaży. Potrzymano w niepewności innych co do dalszego postępowania, aż w końcu okazało się, że chętni do kupna są bardziej rozsądni od sprzedających. Niestety, podobnych przykładów było w tym tygodniu niewiele. Nadal liczba zleceń nie jest aż tak wysoka, aby sugerować, że kończy się sezon ogórkowy. Być może od września coś się wkwestii obrotów i liczby zleceń zmieni na lepsze. Główny indeks rynku podstawowego posuwał się w górę i na dół, i nie dane mu było przekroczyć barierę 14 tys. punktów. Jeśli prawdziwa ma być teoria, że po każdym spadku natychmiast pojawia się wzrost, to w przyszłym tygodniu indeks może pokonać wspomnianą barierę.

Na rynku obligacji najciekawiej było w piątek. Pomijając...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament