Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

31 sierpnia 1996 | Świat | BZ

Informacje

Białoruś: przewodniczący parlamentu ujawnia prowokację

Przewodniczący Rady Najwyższej Białorusi Siamion Szarecki ujawnił, iż stał się celem "prowokacji na wielką skalę", w duchu stalinowskim, mającej przedstawić go jako agenta amerykańskiego -- podała PAP. Szarecki pokazał dziennikarzom skierowany do niego list, umieszczony w oficjalnej kopercie Senatu USA i wysłany z Warszawy, a podpisany przez niejakiego J. B. Mathewa. Nadawca informuje Szareckiego, iż otrzyma on wielomilionowe wynagrodzenie za zorganizowanie opozycji przeciwko prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence. -- Nie powiodło się z domniemanymi szpiegami amerykańskimi, którzy podobno zalali już całą Polskę i chcieli tu obalać nasze praworządnie wybrane kierownictwo, pojawił się więc kolejny wymysł, godzący we mnie i Radę Najwyższą -- powiedział Szarecki.

Brytyjski minister obrony przybędzie do Polski

Wponiedziałek rozpoczyna dwudniową wizytę w naszym kraju minister obrony Wielkiej Brytanii Michael Portillo. Jak podała w piątek Ambasada Brytyjska w Warszawie, szef resortu obrony m. in. będzie obserwować ćwiczenia 7. Brygady Pancernej "Szczury Pustyni" na poligonie w Drawsku.

Niemcy: marszałek Zych w Berlinie

Marszałek Sejmu Józef Zych spotkał się w piątek w Berlinie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, Klausem Hänschem, oraz z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament