Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W stronę Zaleszczyk

31 sierpnia 1996 | Plus Minus | LŁ

Z wrześniowych zapisków Ludwika Łubieńskiego

W stronę Zaleszczyk

Krajowa Grupa Pracowników Polskiej Służby Zagranicznej okresu 1918-- 1945, gromadząca dokumenty i archiwalia z prywatnych zbiorów dawnych kolegów mogące wzbogacić wiedzę o naszej dawnej służbie zagranicznej, otrzymała w roku bieżącym za pośrednictwem przedwojennego kolegi, b. radcy Poselstwa RP w Lizbonie Zbigniewa Błażyńskiego, odręczne notatki Ludwika Łubieńskiego, b. sekretarza min. Józefa Becka, utrwalone w formie dziennika w okresie od 1 września 1939 do 16 listopada 1940 r. , kiedy Łubieński przebywał już w Szkocji.

Zapiski, zawarte w 2 brulionach, czynione przez autora na gorąco, nie zawsze są czytelne i wymagają opracowania z udziałem jego dawnych kolegów. We właściwym czasie zostaną one przekazane zainteresowanym archiwom, w szczególności Archiwum Akt Nowych, gdzie gromadzony jest zespół archiwalny poświęcony polskiej służbie zagranicznej.

W związku z rocznicą września 1939 roku krajowa grupa dawnych pracowników MSZ, kolegów śp. Ludwika Łubieńskiego, zmarłego 22 stycznia br. w Londynie, postanowiła -- otrzymawszy na to zgodę rodziny, opublikować z niewielkimi skrótami zapiski dziennika z okresu od 1 września do przybycia Łubieńskiego z ministrem Beckiem do Rumunii. Skróty oryginalnego, odręcznie pisanego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament