Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

31 sierpnia 1996 | Ekonomia | PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Rosną rezerwy zbożowe

Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) w Londynie podwyższyła prognozę tegorocznych zbiorów (o 3 mln ton pszenicy do 563 mln) oraz stwierdziła, że rezerwy zbóż powinny wzrosnąć po osiągnięciu ostatnio niebezpiecznie niskiego poziomu. Jednocześnie światowe spożycie pszenicy wyniesie 558 mln t, handel tym ziarnem 89 mln t, o 4 mln mniej niż w prognozie z lipca na skutek zmiany przewidywań chińskiego importu (w Chinach nastąpił wzrost zbiorów) , a rezerwy wzrosną do 101 mln ton. W ub. r. zebrano na świecie tylko 539 mln tpszenicy z powodu suszy w Australii, Ameryce Płn. i Rosji. Rada przewiduje ponadto zmniejszenie o 10 mln tzbiorów pozostałych odmian zbóż (kukurydza, jęczmień, żyto, sorgo, owies) do 866 mln tw wyniku spadku zbiorów kukurydzy w USA, Rosji i Kazachstanie. Spożycie tych zbóż wyniesie 859 mln t, międzynarodowy obrót 91 mln, arezerwy 93 mln t.

Inflacja w UE: rekord w 7 krajach

Roczny wskaźnik inflacji w lipcu w Unii Europejskiej utrzymał się na poziomie 2, 5 proc. , natomiast w 7 krajach członkowskich wzrost cen zmalał do rekordowego progu poniżej 2 proc. -- podał wstępne dane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament