Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bycza babka na Helu

31 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | KF

Przyroda złapana za rękę

Bycza babka na Helu

Od razu wyjaśniamy, nie chodzi o długonogą blondynkę na plaży, lecz o nową rybę, jaka pojawiła się w Bałtyku. I też niezupełnie nową, bo głośno było o niej w mass mediach dwa lata temu. Naukowcy uważają, iż pojawienie się jej w naszych wodach jest prawdziwą sensacją ichtiologiczną.

"Uwaga rybacy i wędkarze: nowa ryba w Bałtyku" -- takiej treści ulotkę umieszczono w oszklonej gablocie przy Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Naukowcy zwracają się do wszystkich o przysyłanie informacji o miejscu, ilości i rozmiarach złowionych okazów. Zawiadomieni -- przyjedziemy iodbierzemy -- piszą. Podają też rysunek i cechy identyfikacyjne nowego mieszkańca naszego morza oraz mapę, skąd przywędrował.

Nowa ryba nie ma jeszcze polskiej nazwy -- powiedział nam dr Krzysztof E. Skóra ze Stacji Morskiej. Po raz pierwszy złowiono ją...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament