Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sztuka głodowania

31 sierpnia 1996 | Styl życia | GS

Sztuka głodowania

Człowiek z nadwagą kilkunastu kilogramów ma do spalenia wiadro tłuszczu, bo właśnie mniej więcej tyle waży przeciętny brzuch. Od kilku lat panuje moda na odchudzanie i na tak zwane zdrowe odżywianie. Istnieje co najmniej kilkanaście powszechnie dostępnych produktów wspomagających odchudzanie, takich jak Herbalife i Slim Fast. Wielkie koncerny, specjalizujące się w słodkich produktach, na przykład Coca-Cola i Pepsi Co, z myślą o ludziach owładniętych manią chudnięcia produkują napoje w wersji mniej tuczącej. Cukier po prostu zastąpiono słodzikiem -- jak się dzisiaj nazywa sacharynę. W okupacyjnych, kulinarnych wspomnieniach Polaków sacharyna odgrywała rolę jednego z największych koszmarów.

Odchudzanie polega na: ograniczeniu ilości spożywanego jadła oraz na właściwym oczyszczeniu organizmu. Wszystkie gotowe, kupowane w sklepach, produkty wspomagające dietę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament