Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy doszło do zaprzepaszczenia szansy

31 sierpnia 1996 | Moje Pieniądze | AO

Przesądzona upadłość poznańskiej Hestji

Czy doszło do zaprzepaszczenia szansy

Planowana na 4 września rozprawa upadłościowa poznańskiego Zakładu Ubezpieczeń Hestja SA tym razem odbędzie się. Prezes zarządu komisarycznego zakładu, Antoni Marciniak nie widzi już szans na jego uratowanie. Śledząc to, co działo się w sprawie Hestji w ostatnim miesiącu, można nabrać wątpliwości, czy nie doszło do zaprzepaszczenia szansy na pomoc ze strony Polskiego Funduszu Gwarancyjnego, działającego przy Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, od lutego spółką Hestja zarządza komisarz. Przez ostatnie miesiące kilkakrotnie pojawiały się informacje o inwestorach zainteresowanych ratowaniem Hestji. Tylko jednak negocjacje z World Health Network były na tyle zaawansowane, by dawać nadzieje na pomyślne rozwiązanie. WHT jest amerykańską grupą, skupiającą inwestorów -- głównie lekarzy ibiznesmenów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament