Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nakreślona wizja przyszłości

31 sierpnia 1996 | Świat | SW

Koniec konwencji Demokratów: prezydent Clinton wyliczył swoje osiągnięcia

Nakreślona wizja przyszłości

Prezydent USA Bill Clinton przyjął w czwartek prezydencką nominację Partii Demokratycznej i zapowiedział "zbudowanie mostu w XXI wiek", który przyniesie lepszą przyszłość wszystkim Amerykanom. Osiągnięcia pierwszych czterech lat jego administracji pozwoliły prezydentowi USA przedstawić wiele nowych propozycji gospodarczych i społecznych. Wystąpienie Clintona było ostatnim akordem chicagowskiej konwencji demokratów.

W piątek delegaci rozjechali się do domów, a Clinton wraz z małżonką i wiceprezydentem Albertem Gore'em rozpoczął trzydniową podróż autobusową po południowym Illinois, Missouri, Kentucky i Tennessee.

Według ostatnich sondaży opinii publicznej, konwencja poprawiła notowania Clintona, który zwiększył przewagę nad Bobem Dole'em do 12 --15 punktów. Po raz kolejny jednak moment politycznego triumfu Clintona zbiegł się ze skandalem. Jego bohaterem był Richard Morris, główny strateg wyborczy prezydenta, który pomógł Clintonowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 846

Spis treści
Zamów abonament