Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 września 1996 | Świat | MW

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Białoruś: prezydent nie wycofał dekretów

Prezydent Aleksander Łukaszenko nie wycofał do wczoraj żadnego ze swych 16 dekretów uznanych za sprzeczne z konstytucją -- podała PAP. Wniedzielę minął termin ultimatum, jakie postawiły prezydentowi partie opozycyjne biorące udział w "okrągłym stole", w tym Białoruski Front Narodowy. Pomimo to nie wiadomo, czy w parlamencie zostanie postawiony wniosek o odsunięcie prezydenta od władzy. Frakcja liberałów poinformowała, że z jej inicjatywy pod takim wnioskiem zebrano już 70 podpisów. Jest to minimum niezbędne do tego, by zgodnie z procedurami przewidzianymi prawem taki wniosek sformułować.

Kozyriew: Moskwa liczyła na Kwaśniewskiego

Prezydent Borys Jelcyn otrzymał informacje przed wyborami prezydenckimi w Polsce, że w razie zwycięstwa Aleksandra Kwaśniewskiego Polska zrezygnuje z planów wstąpienia do NATO. Poinformował o tym Andriej Kozyriew, były...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament