Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umberto Bossi

16 września 1996 | Świat | JM

Sylwetki

Umberto Bossi

Niektórzy komentatorzy włoscy twierdzą, że twórca i niekwestionowany przywódca Ligi Północnej, Umberto Bossi, już odniósł sukces. Dzięki trzydniowym manifestacjom swojego ruchu, które w niedzielę zakończyły się w Wenecji ogłoszeniem "Deklaracji Niepodległości Padanii", przyciągnął uwagę światowych środków przekazu. Kim jest człowiek, który w ciągu dwóch dziesięcioleci potrafił zbudować najbardziej masowy ruch separatystyczny współczesnej Europy (cztery miliony głosów w ostatnich wyborach parlamentarnych) , odwołując się do tożsamości nie znanego w historii narodu "Padańczyków"?

Tegoroczny informator: "Kto jest w nowym parlamencie? ", agencji ASCA i tygodnika "Panorama" podaje, że Umberto Bossi urodził się 19 września 1941 roku w w Magnago (prowincja Varese) . Posiada dyplom technika elektronika. Podobno studiował także medycynę, a swojej pierwszej żonie przedstawił się jako praktykujący lekarz. W każdym razie tak jak wielu członków elity...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament