Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kazimierz Szcześniak

16 września 1996 | Ekonomia | AK

Kazimierz Szcześniak

Jest właścicielem i dyrektorem Agromexu w Łukowie, rodzinnej firmy, którą sam założył jeszcze w latach osiemdziesiątych i prowadzi do dziś. Jest to jedna z tych niewielkich firm produkcyjnych, które, jak mówi, wciąż czekają na swój dobry czas. Z jednej strony bowiem uzależnione są od wielkiego przemysłu państwowego, który dyktuje im ceny surowców i energii, z drugiej -- od nadal niezbyt zasobnych kieszeni swoich klientów, rolników. W tej sytuacji produkcja staje się zajęciem niepewnym. -- Wielu przedsiębiorców, jak mówi, woli zamknąć warsztat ipostawić koło domu kiosk, z którego da się jeszcze wyżyć. -- Szkoda -- dodaje -- bo to dobrzy fachowcy.

Agromex, który produkuje narzędzia i sprzęt rolniczy, został założony w 1985 roku w wydzierżawionym rzemieślniczym zakładzie ślusarskim. K. Szcześniak miał doświadczenie w tej produkcji, bowiem od 1967 roku pracował w istniejących wówczas państwowych ośrodkach maszynowych, zakładach naprawczych mechanizacji rolnictwa, spółdzielni ogrodniczej, gdzie zajmował na ogół kierownicze stanowiska. Miał więc także rozeznanie, jakiego sprzętu rolnicy potrzebują, atakże znał się na uruchomieniu produkcji, wdrożeniach, sprzedaży.

Wtedy była moda na małe ciągniki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament