Fundusz agresywnego wzrostu
Zachodni NFI
Fundusz agresywnego wzrostu
Zachodni NFI charakteryzuje się stosunkowo małą wartością aktywów netto portfela wiodącego, ale -- zdaniem wiceprezesa firmy zarządzającej Roberta Oppenheima -- portfel ten ma dużą wartość rynkową z uwagi na najwyższą rentowność sprzedaży spółek, zwrot z aktywów oraz jedną z najwyższych sumę zysków i strat spółek portfelowych.
W ubiegłym roku 26 spółek portfelowych Zachodniego NFI miało zyski, osiem -- straty. Te, które przynosiły straty, mają udział w wartości obrotów wszystkich spółek portfelowych wynoszący tylko 10 proc. i 8 proc. w wartości aktywów netto. Wynika z tego, że spółki, które firma zarządzająca wybierała w ostatnich turach alokacji, są małe i w stosunkowo krótkim okresie można było przeprowadzić w nich działania naprawcze.
Najpierw restrukturyzacja
W spółkach, które w końcu ub. roku ponosiły straty, działania restrukturyzacyjne już doprowadziły do poprawy sytuacji. W Fabryce Maszyn Rolniczych Pilmet sprzedano jeden z wydziałów, przynoszący straty. Dla PZZ w Pleszewie znaleziono inwestora, który kupił spółkę za cenę przewyższającą wartość księgową. Polmozbyt Koszalin oraz Hydrobudowa I są po pierwszym etapie restrukturyzacji, w I półroczu br. osiągnęły już...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta