Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zaprojektowane, rozwijane, wdrażane w Polsce

16 września 1996 | Nauka i Technika | ZZ

Historia przeobrażeń największej rodzimej firmy software'owej

Zaprojektowane, rozwijane, wdrażane w Polsce

Nie jest to reguła, zapewne tylko zbieżność, ale faktem jest, że zarówno największa polska firma oprogramowania komputerowego Prokom, podobnie jak największy polski wytwórca komputerów Optimus, nie wywodzą się z Warszawy, Wrocławia czy Katowic. Powstawały i rozwijały się poza tymi ośrodkami i już jako silne firmy trafiały tam, gdzie najwięcej jest odbiorców produktów informatycznych, a więc rynek jest największy, najwięcej jest dużych firm komputerowych i zaplecze kadrowe też jest najmocniejsze. Tę drogę przeszedł najpierw nowosądecki Optimus, później gdyński Prokom. Firma powstała w 1987 r. , ma uznaną pozycję, ale dalej się przeobraża -- zmienia swą strukturę i zasady funkcjonowania. Już obsługuje pokaźną liczbę największych polskich odbiorców systemów informatycznych. W tym też kierunku rozwija się.

W ciągu 9 lat działalności Prokom przeszedł kilka przeobrażeń i obecnie jest liderem grupy firm, powiązanych udziałowo i współpracujących ze sobą , na którą składają się: Prokom Software System z siedzibą w Gdyni; Prokom International (Warszawa) ; Koma-Technimex Holding S. A. (Katowice) ; Zeto Gdynia; Pro-Data (Szczecin) ; Optix (Gdańsk) , Combidata (Sopot) . Pierwsza z wymienionych, poza Prokomem, firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament