Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Techno w Polsce

16 września 1996 | Kultura | MB

Techno w Polsce

Słowniczek

TECHNO jest muzyką tworzoną wyłącznie za pomocą komputerów i sprzętu muzycznego najnowszej generacji (syntezatory, keyboardy, stacje perkusyjne, miksery) . U źródeł techno znajdował się house, dziś jedna z wielu odmian techno, który sam w latach 70. wywiódł się z disco. Za rok narodzin stylu house uważa się rok 1985, a jego kolebką był znany klub w Chicago o nazwie "Warehouse". Od początku lat 90. trwa nieprzerwanie ewolucja gatunku. Specjaliści doliczają się ponad 82 odmian tego rodzaju muzyki. Rozróżnia się m. in. 13 odmian techno, 5 ambientu, 8 house'u, 6 trance'u. Ich specyfika zależy od wpływów kulturalnych i geograficznych, osobistych gustów muzyków, otwarcia na inne style, a także ciągłego udoskonalania technologii sprzętu muzycznego.

RAVE jest to impreza "techniczna" na wielką skalę. W "rejwach" uczestniczy zazwyczaj od kilkuset do kilku tysięcy osób. Muzyka techno nawiązuje do klimatów industrialnych, dlatego imprezy są organizowane w gigantycznych halach, garażach, opuszczonych fabrykach, hangarach, rzadziej w namiotach rozstawionych na polu. Najchętniej adaptowane są jednak tanie do wynajęcia, przestrzenne i podatne do montowania sprzętu nagłaśniającego puste sale produkcyjne.

DJ (Disc Jockey) to główny kierujący...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament