Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zimoch ciepło o Mrozie w Ozimku

16 września 1996 | Gazeta | MJ

53. Tour de Pologne

Zimoch ciepło o Mrozie w Ozimku

Maurizio Fondriest wygrał czasówkę, Wiaczesław Dżawanian cały wyścig. Obaj są z grupy Roslotto. Najlepszy z Polaków, Zbigniew Piątek, zajął 10. miejsce.

Trasa czasówki prowadziła wzdłuż największej dziury w Europie, czyli kopalni odkrywkowej węgla brunatnego "Bełchatów", oraz obok elektrowni o tej samej nazwie. Tak więc każdy słabnący kolarz mógł sobie strzelić dymka na wzmocnienie. Dymek dobywający się z różnych kominów, każdy o parametrach Wezuwiusza, miał kolor podejrzanie żółty. Pewien energetyk zapewniał mnie jednak, że paszcze kominów zatykają filtry, więc niepotrzebnie się martwię o płuca kolarzy, gdyż dymy nad Bełchatowem czystsze są i zdrowsze niż mleko od alpejskich krów. Nie wątpię w słowa fachowca, ale jeden kolega, który wysiadł z samochodu w celach prywatnych i pooddychał atmosferą tej wielkiej budowy socjalizmu, miał oczy szkliste, kiedy wrócił, i telepało nim okrutnie, zatem nie wiem, jak to jest.

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament