Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie jest różowo

16 września 1996 | Ekonomia | TŚ

Spółki publiczne po I półroczu

Nie jest różowo

Opublikowane ostatnio wstępne, a w przypadku części spółek także ostateczne raporty za I półrocze br. potwierdzają to, co wiedzieliśmy już od połowy lipca br. -- był to stosunkowo słaby okres dla większości firm. Pozostaje mieć nadzieję, że druga połowa tego roku będzie lepsza od analogicznego okresu 1995 r.

Pierwsze sygnały pogorszenia sytuacji firm dawały comiesięczne ankietowe badania koniunktury w przemyśle i zagregowane dane publikowane przez GUS. Potwierdzenie znajdowaliśmy w miesięcznych raportach finansowych, potem w kwartalnych, a teraz w półrocznych.

Co gorsza, w przypadku całkiem sporego grona spółek dane z raportów za II kwartał br. były lepsze, niż te wykazane w raportach wstępnych (ostatecznych) półrocznych. Można się spodziewać, że zgodnie z tradycją w przypadku co najmniej kilku spółek raport przejrzany przez biegłego będzie się różnił od wstępnego raportu półrocznego.

Z tego też powodu gwiazdką zaznaczyliśmy te spółki, których raporty półroczne były dostępne w Centrum Informacji Komisji Papierów Wartościowych 11 września. W tabeli nie ma danych półrocznych z pięciu spółek. Jak nam wytłumaczono w CI KPW, do 4 września Krosno, Tonsil i Wedel przesłały co prawda raporty, ale...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament