Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

16 września 1996 | Ekonomia | PR JC

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Mniej zamówień na statki

W 1996 r. portfel zamówień na statki handlowe zmalał na świecie o 7, 2 proc. wobec końca 1995 r. do zaledwie 45 mln BRT -- podał Lloyd'sRegister of Shipping. Według danych londyńskiego biura, spadek ten należy tłumaczyć zmniejszeniem zamówień składanych w Korei Płd. i w mniejszym stopniu w Japonii. Mimo tego oba kraje nadal przodują na świecie: na Japonię przypada 30 proc. , a na Koreę 28 proc. zamówień. Ich lista zmalała w końcu czerwca o 66 jednostek do 2589, w tym 2012 towarowych. W budowie znajduje się 1198 statków.

Brazylia -- umowa drzewna

Brazylia, trzeci producent drewna tropikalnego, zgłosiła w Genewie zamiar podpisania międzynarodowej umowy ogospodarce tym drewnem ITTA `94, przyjętej tymczasowo przez inne kraje. Przedstawiciele 17 krajów producentów postanowiło przestrzegać tymczasowo od 1 stycznia 1997 r. w całości umowy międzynarodowej z 1994 r. , która dotąd nie weszła w życie. Również 17 krajów importerów, głównie z Europy, poparło tę umowę,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament