Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rybny holding

16 września 1996 | Ekonomia | MG

Dalmor SA

Rybny holding

Dalmor należy wciąż do wiodących przedsiębiorstw połowów dalekomorskich. W pierwszym półroczu tego roku statki gdyńskiego armatora złowiły ponad 48, 2 tysiąca ton ryb. W tym czasie przychód ze sprzedaży dóbr i usług świadczonych przez podmioty należące do holdingu zbliżył się do poziomu 100 mln zł. Dobra kondycja ekonomiczna firmy, mimo zmieniających się warunków gospodarowania oraz ograniczonego dostępu do zasobnych łowisk, jest wynikiem głębokiej reorganizacji przedsiębiorstwa i jego systemu zarządzania.

Dalmor należy też do liderów polskiego eksportu, osiągając roczną sprzedaż na rynki zagraniczne na poziomie 60-70 mln USD. W gospodarczym krajobrazie naszego kraju rybacki armator z Gdyni zajmuje od lat poczesne miejsce. W ciągu 50 lat istnienia firma ta zdołała wykreować się na największego w Polsce armatora dalekomorskiego, dobrze również znanego na rynku międzynarodowym.

-- Reorganizacja Dalmoru polegała na utworzeniu struktury holdingowej, w której przedsiębiorstwa są samodzielnymi firmami, prowadzącymi własny marketing. Na szczeblu Dalmoru SA ustala się jedynie strategię holdingu -- wyjaśnia Włodzimierz Kłosiński, prezes zarządu, dyrektor naczelny Dalmoru SA.

Dalmor przez lata gospodarki nakazowej działał w strukturze wielozakładowej, obejmującej statki łowiące na odległych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament