Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny wieprzowiny: czy rzeczywiście "spóźniona interwencja na rynku? "

16 września 1996 | Ekonomia | JM

Do redakcji

Ceny wieprzowiny: czy rzeczywiście "spóźniona interwencja na rynku? "

Od czasu do czasu można przeczytać krytyczne opinie o działalności Agencji Rynku Rolnego. Przykładem tego jest tekst Jędrzeja Bieleckiego na temat wzrostu cen wieprzowiny ("Rz" z 23 sierpnia br. ) pt. "Spóźniona interwencja na rynku".

Na wstępie stwierdza się w nim, iż "główne polskie instytuty gospodarcze, podobnie jak ARR zgadzają się, że w nadchodzących miesiącach nie uda się uniknąć gwałtownego wzrostu cen wieprzowiny". Z tą oceną zgadzam się całkowicie. Nie mogę natomiast zgodzić się z pozostałymi opiniami.

W tekście przytacza się np. stwierdzenie Janusza M. Dąbrowskiego z Instytutu nad Gospodarką Rynkową, iż nie jest on zaskoczony zapowiedzianym przez ARR wzrostem cen skupu żywca wieprzowego do końca roku o 30-35 proc. , gdyż agencja od chwili powstania nie potrafi odpowiednio zachować się na rynku. Decyduje się na skup wieprzowiny wtedy, gdy ceny już zaczynają rosnąć, a sprzedaje ją, kiedy trend zwyżkowy jest już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 861

Spis treści
Zamów abonament